Za 15 let své existence prošla přehlídka svým vývojem, který byl do značné míry ovlivněn změnou místa konání. Po přesídlení Komorní scény Aréna do nových prostor ztratila Arénka svou domovskou scénu a přestěhovala se na Janáčkovu konzervatoř a gymnázium v Ostravě. Vzhledem k velikosti jeviště i hlediště se tak přehlídka proměnila z původně spíše pracovního setkání dětských souborů a jejich vedoucích na přehlídku pro velké množství diváků a ztratila tak svůj komorní ráz. V letošním roce se pokusíme navrátit Arénce původní „rozměr“ a “záměr“ – totiž umožnit nesoutěžní setkání běžných divadelních/dramatických souborů pracujících při ZŠ, ZUŠ a pod dalšími zřizovateli a také souborů handicapovaných dětí. Dát dětem prostor k setkání, k prezentaci jejich práce.

15. ročník Přehlídky dětské tvorby Arénka se bude konat od 18. - 20. 11. 2008 v prostorách Sdružení TELEPACE na Kostelním náměstí v centru Ostravy, které jsou - co do velikosti – podobné původním prostorám Komorní scény Aréna. Tak se Arénka opět stane komornější a získá zpět svůj pracovní ráz.

Na přehlídku můžete přihlásit jak hotová představení (drobné scénické útvary), tak i ukázky „nehotových“ prací ve stádiu zkoušek. Na dopolední vystoupení budou navazovat odpolední a víkendové odborné semináře určené vedoucím dětských souborů i pedagogům. Jsou vedeny odborníky a témata seminářů vycházejí z  potřeb inscenátorů dětských představení i pedagogické veřejnosti.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode